Prosti pad
Razmere so resne. Slovenija tako nizke bonitetne ocene ni imela že od leta 1996. Če javnih financ ne bomo uredili sami, nas bo v to prisilila Evropa. In to na zelo boleč način.
Predsednik vlade v odhajanju Borut Pahor pred sestankom s predsedniki parlamentarnih strank, na katerem so reševali Slovenijo
Kaj sploh pomeni zunanji upravitelj? »Ne gre za neke bruseljske uradnike, ki bi namesto slovenskih politikov upravljali državo in urejali razmere. Gre za to, da bomo prišli pod inšpekcijski nadzor Bruslja in bomo zaradi presežnega primanjkljaja prisiljeni plačati denarno kazen,« pojasnjuje minister Mitja Gaspari. Evropska komisija bo preprosto ugotovila, da naše obljube niso podprte z ukrepi. Ni namreč mogoče trditi, da težave rešujemo, če na primer interventni zakon prinaša zgolj prihranek v višini 65 milijonov evrov, namesto prvotno predvidenega prihranka v višini tristo milijonov. Takšno varčevanje je neresno.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.