Tjaša Zajc

 |  Mladina 5  |  Ekonomija

Obdavčiti napitnine?

Tudi pri nas obstaja veliko napitnin, le evidentirane niso

Bo Slovenija dobila zakon o napitninah?

Bo Slovenija dobila zakon o napitninah?
© Arhiv Mladine

Koalicijski partnerji, ki oblikujejo nastajajočo slovensko vlado, so v koalicijski pogodbi za turistično panogo zapisali željo po povečanju konkurenčnosti in obsega dejavnosti, ob tem pa so izrecno dodali še namero o uvedbi zakona o napitninah, kakršne imajo v razvitih državah. Konkretnejših iztočnic v zapisu ni, tudi pri SDS niso ponudili jasnejše obrazložitve, od kod zamisel za takšen zakon in kako si ga predstavljajo. Kako resno je sploh vprašanje napitnin, ki pri nas niso obvezne, niti ne v takšni navadi, kakor je to značilno za nekatere druge države?

V slovenski zakonodaji so napitnine urejene zgolj v zvezi z igralnicami na srečo, in sicer z zakonom o igrah na srečo (ZIS). Delavci od igralcev ne smejo sprejemati napitnin, lahko pa igralci prispevke dajejo v posebne skrinjice na igralnih mizah. Ti prihodki se po panožni kolektivni pogodbi razdelijo med delavce, pri čemer so izvzeti člani uprave in drugi vodilni delavci.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Pošljite SMS s vsebino MLADINA2 na številko 7890 in prejeto kodo prepišite v okvirček ter pritisnite na gumb pošlji

Nakup prek telefona je mogoč pri operaterjih Telekomu Slovenije in A1.

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,2 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 15,8 EUR dalje:

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.