Kako jim zaupati?
Rešitev sedanje politične krize je v rokah poslancev. Vpogled v njihov način razpolaganja z javnim denarjem ne zbuja zaupanja, da jim gre res za javno dobro. Ne glede na stranko.
Ivan Vogrin in Borut Ambrožič sta izstopila iz svojih poslanskih skupin in postala »nepovezana poslanca«. Prvi ima v lasti podjetje, ki je dolžno upnikom. Hkrati je osumljen prevare in goljufije. Drugi pa je zaradi plagiatorstva ostal brez magistrskega naziva. /Foto: Borut Krajnc
Slovenski poslanci so v primerjavi s kolegi v drugih državah preobremenjeni. Povprečno je vsak član vsaj treh delovnih teles. Količnik obremenjenosti poljskih poslancev je 0,93, nemških 1,05, torej so ti povprečno dejavni le v eni komisiji ali odboru. Poleg obremenjenosti našim poslancem kakovostno delo onemogoča tudi vse zahtevnejše odločanje. V sedanjem sklicu je (z Borutom Ambrožičem vred) 18 magistrov, dva poslanca imata doktorat. A pridobljeno znanje ne pomaga. Poznati morajo pokojninski sistem, zdravstveno in bančno ureditev … In to tako dobro, da lahko predlagajo ali dopolnjujejo zakone.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev
Poslanski etični kodeks
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.