3. 10. 2014 | Mladina 40 | Komentar
Nenavadni pogledi
Odziv na intervju s predsednikom državnega zbora dr. Milanom Brglezom, »Naša smer je švicarski model vladanja, kjer je politika neopazna in je celotna država vodena že skoraj tehnokratsko«
Dimitrij Rupel na 25. obletnici ustanovitve Slovenske demokratične zveze 10. januarja 2014. Dimitrij Rupel je bil prvi predsednik SDZ.
© Borut Krajnc
Predsednik državnega zbora in univerzitetni docent dr. Milan Brglez je napovedal nove čase, ko bo (po zaslugi vlade SMC) vse drugače oz. ko – z besedami prvega predsednika Milana Kučana – nič več ne bo tako, kot je bilo. Stranka oz. vlada naj bi bili projekt »novega upravljanja skupnega«, »ko so sposobni ljudje (po možnosti novi obrazi, op. D. R.) na pravih mestih«. Da je slovenska prihodnost odvisna od sposobnih ljudi na pravih mestih, torej od postopkov izbiranja upraviteljev državnih in javnih aparatov oz. ustanov, je jasno. Vprašanje je le, ali takšnim izjavam in napovedim verjamemo. Gre za vprašanje, ali obstajajo možnosti, da se bodo takšne izjave oz. napovedi uresničile. Brglez bi se zgledoval po Švici. Pravi, da bo odslej drugače, kot je bilo v prejšnjih vladah, ki so dosegle velike primanjkljaje, padec gospodarstva in erozijo mednarodnega položaja države, izredno povečale javni dolg itn. Poglejmo.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.
Pisma bralcev
Dolores Plemeniti, Delo, d.d., Ljubljana
Nenavadni pogledi
Spoštovani, Več
Dr. Milan Brglez, predsednik Državnega zbora Republike Slovenije
Nenavadni pogledi
Kratek odgovor na kritično noto red. prof. dr. Dimitrija Rupla v Mladini Več