Zakaj se Angela Merkel moti glede Grčije

Za zdaj sporazum, od katerega je odvisna prihodnost EU, ni bil dosežen, ker upniki zahtevajo, da se vztraja pri pravljicah

Poleti 2012 so vsi evropski državljani postali dolžniki predsednika Evropske centralne banke (ECB) Maria Draghija zaradi enega samega njegovega stavka, s katerim jih je rešil pred strašnimi posledicami grožnje skorajšnjega zloma njihove valute. Ko je Draghi napovedal odkup neomejenih količin državnih obveznic, če bo to nujno, je šel po kostanj v žerjavico v dobro evrske skupine. Odločiti se je moral sam, kajti predsedniki vlad niso bili sposobni ukrepati v prid vse Evrope, ostali so ujeti v svoje nacionalne interese in ohromljeni od pretresa. Finančni trgi so si oddahnili ob tem edinem stavku, s katerim je predsednik ECB simuliral fiskalno suverenost, ki je pravzaprav ni imel. Posojilodajalke v skrajni sili so namreč še vedno centralne banke posameznih držav članic.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Pošljite SMS s vsebino MLADINA2 na številko 7890 in prejeto kodo prepišite v okvirček ter pritisnite na gumb pošlji

Nakup prek telefona je mogoč pri operaterjih Telekomu Slovenije in A1.

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,2 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 15,8 EUR dalje:

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.