20. 5. 2016 | Mladina 20 | Komentar
Za dialog z županom
Agregati, ki poganjajo elektriko v Rogu, potiskajo glasbo iz zvočnikov tudi na manifestacijah, s katerimi je Ljubljana »dokazala, da je strpno in solidarno mesto«, kot je februarja dejal župan na protestu pred azilnim domom na Kotnikovi ulici
Gledališka predstava Izbrisani na dvorišču Tovarne Rog leta 2014
© Matej Pušnik
Kot je že dobro znano, namerava Mestna občina Ljubljana v kratkem začeti z rušitvenimi deli na območju Tovarne Rog. Na drugi strani se je oblikovalo gibanje Ohranimo Tovarno Rog, ki skuša zastopati stališča skupščine uporabnikov in je na Facebooku v nekaj mesecih pridobilo več kot 4000 všečkov. Da bi vas sploh lahko uvedli v tematiko, smo že takoj na začetku izvedli ključno delitev, ki v zadnjih mesecih spremlja poročanje o problematiki Tovarne Rog in mnogokrat tudi vodi v napačne in poenostavljene sklepe o nasprotujočih si straneh: o uporabnikih Roga proti MOL. Že res, imamo dve strani, dva politična akterja, katerih interesi in stališča se ne ujemajo povsem. A to še ne pomeni, da so ideje in ideali uporabnikov tovarne Rog v vseh primerih povsem nasprotni od tistih, ki jih imajo na MOL.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.