21. 10. 2016 | Mladina 42 | Politika
Boj za sodobno državo
Kako je oddaja Tarča cerkvi omogočila, da je v 21. stoletju postala tista, ki sodobni družbi postavlja moralne standarde in jih zapisuje v ustavo.
Problem Tarče, ki jo je RTV Slovenija predvajala 13. oktobra, ni bil pri izboru teme, ampak v tem, da so na enakovredno pozicijo postavili tiste, ki strokovno razlagajo pravice žensk, in tiste, ki o tem moralizirajo in delijo katoliške nauke. Na strani nasprotnic pravice do splava sta bili Angelca Likovič, članica gibanja Za družine gre, in Katarina Nzobandora iz zavoda Živim, ki nimata na tem področju nobenega strokovnega izkaza.
© RTV Slovenija, Tarča
Kakšen je izvor krščanske prepovedi splava, za katero se zavzemajo domnevno neodvisna gibanja? Krščanska vera uči, da se življenje začne s spočetjem, to je božji, sveti dotik. Seveda, pripadniki verske skupnosti naj verujejo, kar želijo. Pri tem so svobodni. Če verniki ne želijo uporabljati kontracepcije, ni nič narobe. Če se v specifičnih primerih verne ženske ne odločijo za splav, prav tako, tudi zdravniki katoliške vere se lahko sklicujejo, razen pri nujni medicinski pomoči, na ugovor vesti.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.