»Na začetku filma Gospodar prstanov pride Gandalf k Hobitom, ki so ravno sredi praznika. Zabavajo se in igrajo. Nato se kamera premakne in pokaže, kako za devetimi gorami zlobni Sauron s stolpa zre na svojo vojsko, ki izkopava pošasti, kuje železo in brusi meče. Ko grem v Šanghaj, Peking, Bangkok ali Hongkong in vidim te mase motiviranih ljudi, ki se zavedajo, da jih vsak trenutek lahko nekdo zamenja, pomislim: Mi smo Hobiti.«
Tomi Ilijaš, direktor računalniškega podjetja Arctur, za Primorske novice o lažni brezskrbnosti
»Šlo je nekako tako, tekmovalci, vi se pripravite na tekmo, nastopite, mi bomo pa veseli, če bo kaj iz tega.«
Smučarski skakalec Peter Prevc za Delo o sodelovanju s trenersko ekipo v minuli sezoni
»Bach in Mozart sta bila najprej sodobna umetnika in šele potem sta postala klasika. Tisti, ki hoče biti klasičen v svojem času, pa čez čas postane kič.«
Roman Uranjek, član umetniškega kolektiva Irwin, v oddaji 24ur Fokus o evoluciji umetnosti
»Nekoč sem moral na osnovno šolo v Belo krajino, pa mi je stoenka odpovedala. Izposodil sem si službeni avto od prijatelja, direktorja založbe. Po koncu pogovora na šoli mi je neki fantič razložil: Ko bom velik, bom pisatelj, da bom imel tako lep avto, kot ga imaš ti.«
Pisatelj Slavko Pregl za Delo o navdihovanju otrok
»Slovenska olimpijska reprezentanca še vedno nima duhovnika, ki bi z duhovno hrano evangelija prelisičil dopinške rentgene.«
Duhovnik Janez Turinek v Reporterju o zmagovalni taktiki
»Kot Nemec nimam nobene želje živeti v nemškem rajhu.«
Vodja Evropske levice Gregor Gysi za Večer o nujnosti upora proti razraščanju nacionalizma
»Radi govorimo o feminizaciji nekaterih poklicev in pravimo, da je na tistih področjih, kjer prevladujejo ženske, vse narobe. Jaz mislim, da bo treba, zlasti v zvezi s politiko, začeti govoriti, da tam, kjer prevladujejo moški, in v politiki absolutno prevladujejo, da je tam vse narobe.«
Ustavni pravnik Ciril Ribičič v Studiu City o negativnosti maskulinizacije