JURIJEV BUNKER

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,5 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje:

© Oblikovanje Milton Glaser, 1977

Luka Mesec pred sliko Jacksona Pollocka (One: Number 31, 1950) v 4. nadstropju Muzeja sodobne umetnosti v New Yorku, meki sodobne umetnosti, kjer imajo na primer tudi stol Rex slovenskega oblikovalca Nika Kralja

Luka Mesec pred sliko Jacksona Pollocka (One: Number 31, 1950) v 4. nadstropju Muzeja sodobne umetnosti v New Yorku, meki sodobne umetnosti, kjer imajo na primer tudi stol Rex slovenskega oblikovalca Nika Kralja
© Instagram

Zbegana sem. Če gledam POP TV, je Luka Mesec najhujši levičar, ki bo razlastil slovenske podjetnike in uničil slovensko gospodarstvo. Zombi komunajzar. Potem ti gre pa ta Luka na počitnice v New York in ne na Kubo ali v Venezuelo, da o Moskvi ali Pekingu sploh ne nakladam.

In ta levuhar gre v Momo (Muzej sodobne umetnosti) in ne na kip svobode. in ta niti-en-dan-v-gospodarstvu se za svoj profil slika pred sliko jacksona Pollocka in ne na Wall streetu. in na koncu še izjavi, da raje proučuje keynesa kot Marxa. Človeka, ki je rešil kapitalizem, preferira pred razrednim bojem? kaj je sploh še ostalo od levice? Pa njega bi v socializmu poslali na Goli otok na prevzgojo. njegov vrstnik Matej tonin pa bi tudi v socializmu dobro živel. Ob nedeljah bi lahko šel celo k spovedi.

»Socialist sem seveda še vedno, sem pa nemarksistični socialist. Zelo blizu mi je Keynes, ki ga ni nikoli zapustila vera v zmožnost reforme obstoječega sistema. In je s svojim zgledom pokazal, da se da skozi reformo doseči naravnost revolucionarne reforme. V 21. stoletju bolj kot novega Marxa potrebujemo novega Keynesa.«
Luka Mesec v intervjuju Klemnu Košaku za N1