Če bi spomeniki lahko govorili

Drugje jugoslovanske socialistične spomenike obnavljajo in vračajo tja, kjer so včasih stali, ali pa so deležni izjemne pozornosti v svetovno znanih galerijah in muzejih, Slovenci pa bi svoje odstranjevali

Za časa prejšnje vlade Janeza Janše so odstranjevali spomenike iz protokolarnega posestva na Brdu in jih premestili pred vojaški muzej v Pivki. (na fotografiji pokopališče kipov v Pivki)

Za časa prejšnje vlade Janeza Janše so odstranjevali spomenike iz protokolarnega posestva na Brdu in jih premestili pred vojaški muzej v Pivki. (na fotografiji pokopališče kipov v Pivki)
© Luka Dakskobler

Pobuda bivšega predsednika Milana Kučana, da se na Trgu republike postavi spomenik osamosvojitvi, je naletela na hiter pozitiven odziv vlade in predsednice države, desnica pa mu doslej ni izrazito nasprotovala oziroma mu ob možnosti zamenjave s Spomenikom revolucije pritrjuje. Kučan je v pojasnilih za medije (Mladina, Delo) zatrdil, da se ne zavzema za zamenjavo spomenika in da je čas, ki ga simbolizira Spomenik revolucije, ustvaril razmere za osamosvojitev.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Pošljite SMS s vsebino MLADINA2 na številko 7890 in prejeto kodo prepišite v okvirček ter pritisnite na gumb pošlji

Nakup prek telefona je mogoč pri operaterjih Telekomu Slovenije in A1.

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,2 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje:

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.