11. 4. 2025 | Mladina 15 | Pisma bralcev
Kavelj 22
Novinar v članku z zgornjim naslovom ugotavlja, da je predlog posvetovalnega referenduma o povečanju vojaških izdatkov neizvedljiv, ker ga ne bi podprla parlamentarna večina oziroma bi ga prepovedalo ustavno sodišče. Prvo drži, saj se politični razred zaveda, da natovska politika nima večinske podpore naše javnosti, zato ne bo tvegal referenduma. Drugo pa ne drži, ker se ustavna omejitev nanaša zgolj na zakonodajne referendume.
Posvetovalni referendum je torej dopusten. Po mojem je tudi potreben. Če ne, se bo zgodilo, kot pravi novinar: »Nazadnje o tem ne bosta odločila ne Levica ne ministrstvo za obrambo, nazadnje bodo nakupi in stroški povezani s tem, kar se bo predsedniku vlade uspelo dogovoriti v Bruslju in na sestanku voditeljev držav članic Nata.« Zakaj ne bi predsednik vlade v Bruslju tokrat zastopal jasno izraženega stališča državljank in državljanov? Bi bilo to preveč demokratično za »demokratično Evropo«?
Glavni članek
Kavelj 22
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.