10. 3. 2004
Sylvie Courvoisier v Ljubljani
Sylvie Courvoisier je Švicarka, ki živi in dela v New Yorku. Sklada za koncerte, radio, ples in gledališče. Kot pianistka in improvizatorka igra in snema z različnimi znanimi glasbeniki. Lahko jo slišimo na zadnji različici Zornove Cobre, še posebno odmevna pa sta bila njen duo z violinistom Markom Feldmanom (pri nas se je nazadnje predstavil v kvartetu Charms of the Night Sky Davea Douglasa) ter album Ocre, ki ga je posnela s kvartetom, v katerem je tudi tubist Michel Godard. Kot solistka, vodja treh zasedb (trio Abaton, Kvartet in Ocre) ter kot sovoditeljica (Mephista, Passagio) redno nastopa na največjih svetovnih festivalih jazza in sodobne glasbe.
V Ljubljani bo predstavila dvojni album Abaton, ki je razdeljen na dva konceptualna dela: prva plošča s podnaslovom Štiri skladbe predstavlja glasbo Sylvie Courvoisier, na drugi pa najdemo 19 improvizacij, skupno glasbo, ki so jo ustvarili Sylvie Courvoiser, Mark Feldman in Erik Friedlander.
Zasedba: Sylvie Courvoisier (klavir), Mark Feldman (violina) in Anja Lechner (violončelo)
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.