ENI Z ŽENAMI, DRUGI Z MLADIMI FANTI
Dobili bomo Silicon Valley!
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Lahko bi razbili
dve supersili,
tiste posrance
Amerikance,
pa tiste Angleže
s streli prek mreže,
pa še tista smola,
alžirskega gola
je prišla vmes -
in pot do nebes
je, realna še včeraj,
zgubljena za zmeraj…
In zdaj smo doma,
spet sredi pekla
vsakdanjega dne.
O, strašno gorje…
Ti si kriv, Kek,
preklemanski pek!
Eni so na državno slovesnost ob dnevu državnosti prišli sami, drugi v spremstvu žena, tretji pa z mladimi fanti. Nadškof Anton Stres je bil med slednjimi. So what? Vsi drugačni, vsi enakopravni!
Nadškof Anton Stres v spremstvu mladega fanta na državni proslavi
Se nam obeta silikonska ali silicijeva dolina?
Pahorjeva vizija Slovenije kot Silikonske doline: “Nedavno sem videl pripravljeni projekt in me je navdušil.”
© Beti Ritoplune
Čeprav se pri izgradnji svetilnika 21. stoletja že nekaj let zatika, predsednik vlade Borut Pahor z optimizmom zre na učinke izhodne strategije in najavlja nove projekte, s katerimi bo Slovenija v čimkrajšem času prebrodila recesijsko krizo.
V okviru obiska sončne Kalifornije je premier Pahor namreč namignil, da bi se v Sloveniji utegnili lotiti projekta, s katerim bi vzpostavili podporno okolje za evropsko Silikonsko dolino. “Razmišljamo in smo tik pred odločitvijo, da gremo v projekt, s katerim bi v Sloveniji nastala evropska Silikonska dolina,” je napovedal Pahor in dodal, da so ljudje pripravljeni investirati v ta projekt, ker vidijo v njem veliko priložnost za Slovenijo in prepoznavajo razumevanje vlade za ta projekt.
Navdušenje, ki ga je s svojimi najavami med ljudstvom požel Pahor, je za trenutek skalila izjava za javnost, ki naj bi prišla iz kabineta predsednika vlade in v kateri piše, da je pri prevodu nekaterih strokovnih izrazov prišlo do manjše napake in da premier tako ni govoril o evropski Silikonski marveč o evropski Silicijevi dolini.
Toda kot smo lahko preverili na ulici, ljudje ne želijo več nasedati provokacijam in v celoti podpirajo Pahorjevo vizijo Slovenije kot evropske Silikonske doline, češ naravnih danosti imamo dovolj, in se pri tem opirajo na izjave predsednika vlade, ki je med drugim povedal: “Vlada si namreč želi razumeti ljudi, ki imajo poslovno domišljijo in vrhunske zamisli in to na področjih, ki so najbolj konkurenčna, ter jim pri tem pomagati.”
Kam pa pridemo brez domišljija, ne?