23. 9. 2011 | Mladina 38 | Kultura | Dogodki
Leksikon YU mitologije
Otvoritvena predstava festivala Exponto, režiser Oliver Frljić. Cankarjev dom, Ljubljana.
© Tjaša Zajc
Tanja Fajon, evropska poslanka
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
23. 9. 2011 | Mladina 38 | Kultura | Dogodki
Tanja Fajon, evropska poslanka
© Tjaša Zajc
“Frljić nam je prikazal čas, prostor in osebe, ki se jih še danes bolj ali manj radostno spominjamo oziroma jih še vedno radi gledamo in poslušamo. Tokrat nam je bila Jugoslavija prikazana osebno, skozi prizmo, ki je bila v slavnih časih Juge t. i. javna tajna - vsi smo vedeli vse, a smo se naredili nevedne. Spomin na Jugoslavijo je živ in živi, ni ne konec ne začetek, je enostavno del nas in našega skupnega prostora. Povezovanje umetnikov in kulture pomembno krepi stike med ljudmi.”
Violeta Tomič, igralka
© Tjaša Zajc
“Kakor pri Luigiju Pirandellu šest oseb išče avtorja, v predstavi Leksikon YU mitologije osem akterjev-igralcev z različnih koncev ex-Yuge išče odgovore na večno vprašanje o tem, kaj smo dobili in kaj izgubili po razpadu bivše države. Igralci se srečujejo in preigravajo prizore v vseh jezikih, ki so se govorili v skupni domovini. Dobimo vtis, da smo izgubili vsi. Tisti, ki trdijo, da živijo danes bolje, bodisi lažejo ali pa kradejo. Pardon, še ena opcija je: mladi so in vedo samo tisto, kar so jim povedali!”
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.