Saša Eržen

 |  Mladina 42  |  Kultura  |  Hudo

Čudežni piškotki

S prigrizki nad holesterol

»A prideš k meni na čaj in kekse? Bova malo zniževali holesterol.«

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,5 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje:

Saša Eržen

 |  Mladina 42  |  Kultura  |  Hudo

»A prideš k meni na čaj in kekse? Bova malo zniževali holesterol.«

Da tak pogovor ni znanstvena fantastika, je poskrbelo slovensko podjetje Valens, ki je razvilo najnovejše čudo za naravno zniževanje ravni holesterola v krvi in mu nadelo ime reduchol.

Izdelan je iz ječmena, njegove ugodne učinke pa je potrdila tudi stroga evropska agencija za varnost hrane. Reduchol je koncentriran vir vodotopnih prehranskih vlaknin in je uporaben v živilski industriji za izdelavo tako imenovanih funkcionalnih živil, ki imajo izboljšane hranilne lastnosti in so fajn za zdravje. Poleg tega, da reduchol znižuje tveganje za nastanek bolezni srca in ožilja, pripomore k uravnavanju glikemičnega odziva in podpira delovanje črevesja ter zdravje prebavil. Posebna moka iz ječmena omogoča izdelavo antiholesterolnega kruha, peciva, testenin, kosmičev, kolačkov ... Če na takšen kruh namažete posebno margarino, ki tudi znižuje holesterol, boste verjetno sir in salamo zraven jedli z manj slabe vesti.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.