Izobraževanje za trg dela
Kdo je kriv, da diplomanti ne dobijo služb?
Na sejmu Informativa v začetku februarja so se mladi poučili o možnostih izobraževanja v Sloveniji in tujini ter o možnostih zaposlovanja in ustvarjanja kariere.
Na Fakulteti za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani so konec devetdesetih let prejšnjega stoletja opazili, da se vse več njihovih diplomantov zaposli v finančnem sektorju. »Zato smo sledili trendom v zahodnem svetu in pripravili študijski program finančna matematika,« pravi profesor dr. Tomaž Košir. Pri oblikovanju programa so upoštevali pobude zavarovalnic, finančnih podjetij, statističnega urada in drugih zaposlovalcev, ki so povpraševali po matematikih, izučenih za delo s financami. Prvič so vpisovali leta 2007 in zanimanje dijakov je bilo veliko. Nekaj let so morali vpis omejiti, kar se na tej fakulteti doslej ni zgodilo pri nobenem drugem programu. Lani so število vpisnih mest povečali in omejitve ni več. »V današnjem času ni nič več povsem zanesljivo,« poudari Košir, preden pove, da »naši diplomanti dokaj preprosto dobijo zaposlitev. So iskani, večinoma dobijo delo že pred koncem študija prek študentskega servisa. Če se izkažejo, jim, ko študij končajo, ponudijo tudi zaposlitev.«
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.