29. 11. 2013 | Družba | Alternative, zima 2013
Peter Tomaž Dobrila: Slovenija, dežela umetnosti
Ker smo očitno nazadovali in nam grozijo različni ukrepi v duhu, kaznuj se sam, da te ne bodo drugi, kar spominja na samomor iz zasede, je treba vklopiti vse razpoložljive vire in se lotiti sestavljanja naše skupne prihodnosti.
© Uroš Abram
Pred novo finančno perspektivo Evropske unije 2014–2020 je razmislek o prihodnji strategiji razvoja Slovenije vsaj toliko nujen kot pregled načrtovanih usmeritev Evrope, seveda če se počutimo dovolj državljani in državljanke EU. Brez spuščanja v globine dokumentov, ki opredeljujejo sredstva evropske kohezijske politike, strukturnih in regionalnih ter socialnih skladov, je v prvi vrsti pomembno, kje najti podlage za uresničevanje ciljev, kako postaviti merila, s čim podkrepiti osnovne strateške, razvojne in druge dokumente, ki so ključni za izrabo evropskega denarja. Tega smo v minulem obdobju zelo slabo izrabili, saj ga za zdaj okoli polovico puščamo na računih v Bruslju, ker nismo znali, mogli, uspeli počrpati nam namenjenega oziroma tistega, za katerega se je slovenski vladi uspelo izpogajati za obdobje finančne perspektive 2007–2013.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.