Klemen Košak

 |  Mladina 9  |  Družba

Lažno bivanje

Zakaj je v nekaterih stanovanjih prijavljenih več deset ljudi?

Množica tujih delavcev pred nemškim veleposlaništvom v Ljubljani leta 2012. Na tisoče tujih delavcev, ki formalno bivajo v Sloveniji, dejansko dela in živi v Nemčiji, Švici ali kakšni drugi državi.

Množica tujih delavcev pred nemškim veleposlaništvom v Ljubljani leta 2012. Na tisoče tujih delavcev, ki formalno bivajo v Sloveniji, dejansko dela in živi v Nemčiji, Švici ali kakšni drugi državi.
© Borut Krajnc

Na upravni enoti Velenje so zaznali, da v nekaterih hišah in stanovanjih živi tudi po več deset ljudi. »Ne more 50 ljudi živeti na 60 kvadratnih metrih,« pravi načelnik upravne enote Fidel Krpič. Zato so sprožili postopke ugotavljanja dejanskega bivanja in ugotovili, da ljudje, ki so prijavljeni na teh naslovih, tam ne živijo. Krpič poudarja, da so našli tudi »nekatere družine, v katerih je šest, sedem otrok, in dobivajo po 1500 evrov socialnih transferjev na mesec«. Upravna enota Velenje je verjetno edina, ki izvaja tako akcijo in Krpič trdi, da je to primer dobre prakse: »Če je v vsaki občini 20 takih družin, si izračunajte, koliko je to denarja.«

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Pošljite SMS s vsebino MLADINA2 na številko 7890 in prejeto kodo prepišite v okvirček ter pritisnite na gumb pošlji

Nakup prek telefona je mogoč pri operaterjih Telekomu Slovenije in A1.

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,2 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 15,8 EUR dalje:

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.