16. 10. 2015 | Mladina 42 | Politika
Z ustavo prepovedano, v praksi dovoljeno
Diskriminacija na podlagi spolne usmerjenosti naj bi bila z ustavo dovolj jasno prepovedana. Zakaj potem ustavni sodniki vedno znova razmišljajo, ali to drži ali ne?
Parada Ponosa v Ljubljani leta 2014
© Borut Krajnc
Slovenski ustavni sodniki se odločajo, ali dovoliti referendum o izenačitvi pravic istospolnih s pravicami, ki jih že imajo vsi drugi, ali ne. Odločajo se, ali začasno zaustaviti razvoj človekovih pravic na tem področju ali ne. Zakaj so pravice istospolno usmerjenih sploh vprašljive, če se vsi strinjajo, da ustava že danes prepoveduje diskriminacijo na podlagi spolne usmerjenosti? Ali obstajajo razlogi proti spremembi ustave, ki bi eksplicitno in nedvoumno prepovedala diskriminacijo gejev in lezbijk samo zaradi njihove spolne usmerjenosti? Potem tovrstnih dilem morda niti ne bi bilo.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.