Preveč in premalo omejena pravica do referenduma
Referendumska ureditev, ki se uzakonja, je dobra za politiko. In slaba za ljudi.
Predstavniki dobro utečenega stroja za zbiranje podpisov in novačenje volivcev, ki jih vodi Aleš Primc (na sredini), predstavnik civilne družbe, ki ustanavlja novo desničarsko stranko.
© Borut Krajnc
Državni zbor spreminja referendumsko zakonodajo. Sprejema novelo zakona o referendumu in ljudski iniciativi, s katero uzakonja ustavne spremembe pravice do referenduma. Seveda uzakonitev ustavnih sprememb ni zgolj tehničen opravek, a poslanci nimajo veliko manevrskega prostora. Upoštevati morajo ustavne spremembe, ki so jih v prejšnjem sklicu državnega zbora, v času vlade Alenke Bratušek in njene koalicije, sprejeli Pozitivna Slovenija, SD, Državljanska lista in DeSUS. In te spremembe so slabe. A za vse slabo pri novi referendumski ureditvi nista odgovorni zgolj tedanja in sedanja levosredinska koalicija, pač pa tudi opozicijska desnica.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.
Pisma bralcev
Matej Cerovšek
Preveč in premalo omejena pravica do referenduma
V članku Preveč in premalo omejena pravica do referenduma ste zapisali citiram "Da so bila opozorila upravičena, je pokazal že prvi referendum, izpeljan po novih pravilih, referendum o izenačitvi pravic heteroseksualnih in homoseksualnih parov." Več