Za otroke gre?
Gorenjski starši, učitelji in občinski funkcionarji proti šestim otrokom – beguncem
V sosednjih državah, kot je Italija, otroci beguncev, ki so brez spremstva, že desetletja bivajo tudi v dijaških domovih. V Kranju so se šestim otrokom po robu postavili starši »pravih« otrok, občina in pol učiteljskega zbora sosednje Gimnazije Franceta Prešerna. (Na fotografiji otrok pri Dobovi lani jeseni)
© Simon Chang
Mladoletni begunci, ki nimajo spremstva odraslih in so v Sloveniji prosili za azil, so doslej navadno bivali v postojnskem centru za tujce ali v azilnem domu. Ker pa je ta lokacija za njih neprimerna, so si predstavniki pristojnih ministrstev ogledali več dijaških domov in ugotovili, da bi bil za njih najprimernejši dijaški dom v Kranju. A po sestanku s starši, ki imajo svoje otroke v domu, je ravnateljica dijaškega doma Judita Nahtigal sklenila, da zaradi nasprotovanja staršev šestih mladoletnih beguncev, starih od 10 do 14 let, k njim ne bo.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.
Pisma bralcev
Andreja Erjavec, Velenje
Za otroke gre?
Če kdaj, me je danes sram, da sem Slovenka. Pretresel me je zapis o učiteljih na Gimnaziji F. Prešerna v Kranju. Več
Dr. Mojca Kovač Šebart, Ljubljana
Za otroke gre?
V članku »Za otroke gre?« je novinar Borut Mekina korektno citiral moj komentar, v katerem pa sem napačno zapisala, da je 24 pedagoških delavcev, ki so po poročanju medijev podprli nasprotovanje nastanitvi šestih šoloobveznih otrok beguncev brez spremstva v dijaški dom v Kranju, zaposlenih na Gimnaziji Kranj. Toda omenjeni pedagoški delavci so zaposleni na Gimnaziji Franceta Prešerna Kranj. Več