11. 3. 2016 | Mladina 10 | Politika
Pozabljeni Auschwitz
Sprenevedanje kulturnega ministrstva
V koncentracijskem taborišču Auschwitz-Birkenau imajo nekatere države svoje paviljone. Stalno razstavo o trpljenju taboriščnikov ima Češka, ima jo Slovaška, imela pa jo je tudi nekdanja Jugoslavija, dokler je leta 2009 zaradi nesoglasij med nekdanjimi republikami niso zaprli. Zato so bile tudi na Slovenijo v preteklih letih naslovljene različne pobude za reševanje tega vprašanja. Pobudo sta recimo dala Avstrija in muzej v Auschwitzu, dali so jo nekdanji taboriščniki pa Mednarodna zveza za spominjanje na holokavst. Zadnja leta so tako potekali številni sestanki med zgodovinarji, ki so svoje delo končali na zadnjem sestanku v Ljubljani maja lani. A sedaj, ko bi morali politiki projekt uresničiti, je vse zastalo.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.
Pisma bralcev
Alenka Štrukelj, Služba za odnose z javnostmi, Ministrstvo za kulturo
Odgovor na članek Boruta Mekine Pozabljeni Auschwitz, ki ste ga objavili v Mladini dne 11. 3. 2016 na strani 10
V skladu s 6. razdelkom Zakona o medijih prosimo, da zaradi korektne obveščenosti javnosti, objavite odgovor Ministrstva za kulturo na članek Pozabljeni Auschwitz, novinarja Boruta Mekine, ki je bil objavljen v petek, 11. 3. 2016, na str. 10. Več
Alenka Štrukelj, Služba za odnose z javnostmi, Ministrstvo za kulturo
Pozabljeni Auschwitz
Za razjasnitev nekaterih netočnosti, ki jih je v članku Pozabljeni Auschwitz navedel novinar Borut Mekina, še posebej neutemeljenega očitka, da je Slovenija pri projektu pasivna, podajamo oris poteka priprav na ureditev razstavnih prostorov nekdanje Jugoslavije v koncentracijskem taborišču Auschwitz-Birkenau. Projekt skupne razstave se je pričel leta 2011 z oblikovanjem delovno-strokovne koordinacije med državami... Več