18. 8. 2017 | Mladina 33 | Kultura | TV
Afera feministi
Afera farmacevtka in ženske pravice
Voditelj Uroš Slak v studiu, dežurni analitik Dejan Steinbuch pa na pomolu
© POP TV
Zdelo se je že, da se bomo ves teden ukvarjali s turisti na Bledu, ki nam, domorodcem, onemogočajo, da bi se z avtom pripeljali prav pred cerkev na otoku, ko nas je razveselila druga najbolj slovenska stvar po kremšniti: politična afera.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
18. 8. 2017 | Mladina 33 | Kultura | TV
Voditelj Uroš Slak v studiu, dežurni analitik Dejan Steinbuch pa na pomolu
© POP TV
Zdelo se je že, da se bomo ves teden ukvarjali s turisti na Bledu, ki nam, domorodcem, onemogočajo, da bi se z avtom pripeljali prav pred cerkev na otoku, ko nas je razveselila druga najbolj slovenska stvar po kremšniti: politična afera.
Portal Pod črto je od državnega tožilstva dobil kopije kazenskih ovadb proti Zoranu Jankoviću, v katerih naj bi bil ljubljanski župan obtožen pranja denarja in preslepitve bank pri zadevi Stožice, utaje davkov pri prodaji delnic Mercatorja ter zlorabe položaja, ko naj bi farmacevtki pomagal priti do zaposlitve za nedoločen čas v Lekarni Ljubljana v zameno za spolni odnos. Najzanimivejši je bil seveda seks, zato se je televizija ukvarjala predvsem s tem, pri čemer moramo priznati, da je nacionalka afero povsem spustila ter nas pustila same s POP TV-jem.
Tam je tempo diktiral kralj pravičniške histerije Uroš Slak, ki ga je spretno dohajal dežurni analitik Dejan Steinbuch. Slednjega je komentatorska dolžnost ujela na morju in se je v studio javljal kar s pomola. Blagor narodu z analitiki, ki nikoli ne dopustujejo in so vedno na voljo za kakšno pojasnilo! Uroš Slak je ugotovil, da bi župan s takšno obtožnico v »razvitih demokracijah« takoj odstopil, čemur je Dejan Steinbuch pritrdil ter dodal, da je to pri nas nemogoče, ker Slovenija ni nobena razvita demokracija, pa tudi normalna država ne. Nato sta analizirala »materialne dokaze o seksualni korupciji« ter se kot zagrizena feminista postavila na stran ženskih pravic in soglašala, da se morajo glede te škandalozne obtožnice oglasiti vse civilnodružbene organizacije, varuhinja človekovih pravic ter celotna intelektualna srenja. Pri tem sta pozabila, da je »afera farmacevtka« že stara, vse, kar je pri njej novega, je objava prisluhov, iz katerih pa ne moremo razbrati nič več, kot smo vedeli prej.
Ker sta se Slak in Steinbuch tako zagrizeno maskirala v borca za ženske pravice, jima je zmanjkalo časa, da bi se dotaknila temeljnega: zakaj je tožilka Blanka Žgajnar v celoti razkrila kazensko ovadbo, čeprav to sicer ni v navadi? Po kakšni logiki je s temi istimi dokumenti zamudila dveletni rok za vložitev zahteve za sodno preiskavo, nato pa so se ji zdeli dovolj pomembni, da jih posreduje javnosti? Kako je lahko isti človek pri identičnem primeru po eni strani tako malomaren in po drugi tako temeljit? Je šlo za naključje ali za premišljeno taktiko? Če slednje – kaj bi z njo lahko dosegla?
Na ta vprašanja nam pravičnik in analitik nista utegnila odgovoriti, je pa oddajo na koncu začinil Brane Kastelic, ki je povedal nekaj o ločitvenem postopku Angeline Jolie in Brada Pitta. Za Angelino smo izvedeli, da »čeprav je mati šestih otrok, se je šele letos naučila kuhati, kot bi bila to neka raketna znanost«. Brane je ženski mimogrede dal vedeti, da z oskarjem ne moremo mešati juhe. Upamo, da sta feminista Slak in Steinbuch Kastelica takoj po koncu oddaje vprašala, katero jed zna najbolje pripraviti Brad Pitt. Brez oskarja.
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.