Izak Košir

 |  Mladina 43  |  Kultura  |  Dogodki

Ravnikarjeva linija, Cankarjev dom, Ljubljana

27/10—15/11

Edvard Ravnikar je bil, poleg Jožeta Plečnika, eden od arhitektov, ki so najbolj zaznamovali podobo Ljubljane. Eno njegovih najvidnejših del je Trg republike, ki velja za osrednji ljubljanski in hkrati tudi osrednji državni trg. Skupaj s Cankarjevim domom, ki je prav tako Ravnikarjevo delo, sta postala nekakšna simbola sodobne Slovenije. Prav v Cankarjevem domu (v Veliki sprejemni dvorani) bo na ogled razstava, ki jo je zasnoval Rok Žnidaršič in spremlja nastajanje prostora Trga republike in Cankarjevega doma od leta 1960 do danes.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,2 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje:

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.