1. 12. 2017 | Mladina 48 | Kultura
Ljudje kot številke
Pred čem zares svari drama Teror v Prešernovem gledališču Kranj?
Tožilka (Darja Reichman, levo) in obtoženi (Miha Rodman, desno) na sodni obravnavi
© Nada Žgank/PGK
Ferdinand von Schirach (1964), znani berlinski odvetnik, je šele pri 45 letih začel pisati literarna dela, a je z zapisi o zanimivih in nenavadnih sodnih primerih, ki jih je poznal tudi iz svoje odvetniške prakse, tako rekoč čez noč zaslovel v nemškem in mednarodnem prostoru. Že v zbirkah kratkih zgodb Verbrechen (Zločini) in Schuld (Krivda) je bralce pritegnil s pozivom, da se tudi sami opredelijo do predstavljenega problema. To logiko je v Terorju, v svojem dramskem prvencu iz leta 2014, še zaostril, saj je gledalcem namenil kar vlogo porotnikov, ki odločajo o sicer stari (antigonski) dilemi: naj človek pri sprejemanju odločitev ravna (le) po črki zakona ali na podlagi tega, kar mu narekujeta vest in notranji čut za pravično?
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.