Borut Mekina

 |  Mladina 39  |  Politika

Hiperaktivnost

Slovenski politiki zadnje mesece na mednarodnih srečanjih izpostavljajo zgolj eno temo: arbitražo

Neformalni vrh EU v Salzburgu pretekli teden: hrvaški premier Andrej Plenković stoji poleg predsednika komisije JeanClauda Junckerja, slovenski premier Marjan Šarec pa daleč proč na drugi strani.

Neformalni vrh EU v Salzburgu pretekli teden: hrvaški premier Andrej Plenković stoji poleg predsednika komisije JeanClauda Junckerja, slovenski premier Marjan Šarec pa daleč proč na drugi strani.
© Kabinet predsednika vlade

Slovenski politiki so na mednarodnem področju v povprečju manj aktivni v primerjavi s svojimi kolegi iz drugih držav, glede nekaterih tem pa so že kar hiperaktivni. Dober primer je arbitraža. Predsednik države Borut Pahor skorajda vsak teden s kom govori o arbitraži. Ta teden je recimo ob zasedanju OZN v New Yorku o arbitraži govoril s predsednikom Evropske komisije Jean-Claudom Junckerjem. Ampak še preden je Juncker prišel v New York, je z njim o arbitraži hotel v Salzburgu, kjer je bil neformalni vrh EU, govoriti tudi premier Marjan Šarec. Poleg tega, seveda, da je bila arbitraža tudi glavna neformalna tema zadnjega blejskega strateškega foruma in drugih dogodkov pred tem. Boj visokih politikov za nacionalne interese je sicer dobrodošel. A v tem primeru se postavlja vprašanje, ali ni ta igra prej namenjena domači javnosti kot pa kakršnemukoli učinku. Še sploh zdaj, ko gre primer pred sodišče EU v Luksemburgu.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Pošljite SMS s vsebino MLADINA2 na številko 7890 in prejeto kodo prepišite v okvirček ter pritisnite na gumb pošlji

Nakup prek telefona je mogoč pri operaterjih Telekomu Slovenije in A1.

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,2 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 15,8 EUR dalje:

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.