16. 12. 2022 | Mladina 50 | Kultura | TV
TV komentar / Kako odkriješ dobrega esdeesovca
Šarec ve: z odkritim pogovorom. Če imaš seveda pravo čakro.
Uroš Slak in Marjan Šarec v oddaji Ena na ena
© POP TV
POP TV in Uroš Slak sta nekdanjemu predsedniku vlade Marjanu Šarcu v zadnji oddaji Ena na ena ponudila priložnost, da popravi vtis, ki ga je zapustil v javnosti ob padcu svoje vlade. In če smo se najprej čudili, zakaj bo gost ravno Šarec, se hkrati nismo mogli upreti, da se ne bi znašli pred ekranom.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
16. 12. 2022 | Mladina 50 | Kultura | TV
Uroš Slak in Marjan Šarec v oddaji Ena na ena
© POP TV
POP TV in Uroš Slak sta nekdanjemu predsedniku vlade Marjanu Šarcu v zadnji oddaji Ena na ena ponudila priložnost, da popravi vtis, ki ga je zapustil v javnosti ob padcu svoje vlade. In če smo se najprej čudili, zakaj bo gost ravno Šarec, se hkrati nismo mogli upreti, da se ne bi znašli pred ekranom.
Kolikor je na eni strani domačijskost Marjana Šarca, odkar je izgubil avro političnega naturščika, nadležna, je po drugi strani veliko tistega, kar pripoveduje, res. Saj se seveda strinjamo, da mora biti policija neodvisna, a njegovi opisi policistov varnostnikov – eden od njegovih na primer ni vedel, kje je državni zbor – pač držijo in to vsi vemo. In v bistvu je Marjan Šarec za predsednika vlade Roberta Goloba v razlaganju spora z ministrico Tatjano Bobnar naredil več kot kdorkoli drug, ki se je v teh dneh oglasil iz vladnih vrst. Zagovor ravnanja premiera Roberta Goloba je namreč sestavil iz ravno pravih drobcev, ravno dovolj spretno nametanih, da je velik del volivcev sedanje vlade prikimal. Da je treba policijo očistiti ljudi iz SDS in da pri tem seveda so težave, je utemeljil na primer s stavkom, da še nobena vojska, ki je na bojišče prišla z molitvijo namesto mitraljezov, ni zmagala.
Je pa Slak včasih kar spreten voditelj in je seveda začutil, da je domačijskost Marjana Šarca prepričljiva, zato je nemudoma potegnil na plano nekoga, ob katerem zastrižejo z ušesi vsi levoliberalni volivci. Pač Damirja Črnčeca, tistega Janševega pribočnika, ki je ob imenovanju vlade Marjana Šarca nenadoma postal prvi vladni operativec in nad katerim je veliko senc in temnin, ker ne vemo, kaj ta človek zares počne, za koga to počne, kako močan je, kaj je res in kaj fama – je pa večini levoliberalnih volivcev zaradi njega in njegove moči tudi v tej vladi kar močno neprijetno in neugodno. In tako je Slak Šarca kar naravnost vprašal, ali drži, da za komplotom zoper Tatjano Bobnar stoji prav Črnčec, ki spet šari in rovari. In Šarec? Odgovoril je tako, kot je odgovarjal takrat, ko je bil premier in vodja opozicijske stranke. Da gre pač za »zguslane« – to je Šarčev izraz – teme, ki pridejo na plano, kadar politični nasprotniki nimajo drugega. »Damir, izključi mikrofon, saj itak snemajo,« se je nagnil pod mizo Šarec, za šalo, kot je pridodal. A Slak je nadaljeval: Kako lahko vi Črnčecu zaupate, če je pa tako dolgo stal ob Janezu Janši? Kako je lahko tudi zdaj vaš državni sekretar? »Zato, ker mi je razložil, kakšna je bila takrat situacija, bil je vedno načelen, zaradi načel se je z Janšo razšel, odšel je mirno, bil je na prostem trgu – sam pa sem ga spoznal šele čez nekaj let.«
No, Šarec nam je s tem povedal, da je bil problem Tatjane Bobnar, da te Šarčeve čakre, s katero sam tako spretno in zgolj s pogovorom prepozna skesanega, dobrega esdeesovca, ni imela. Verjetno ima Črnčec to čakro za ločevanje med dobrimi in slabimi še bolj razvito. Naj ob tem dodamo, da to še bolje od njiju obvlada Janez Janša. On ve že brez pogovora.
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.