STA

 |  Kultura

Nebinarna aktivistka v Ljubljani z razstavo in perfomansom 

Trans(myth) Me Baby One More Time

Cat

Cat Jugravu
© kinosiska.si / cat-jugravu.com

V Kinu Šiška se z razstavo in rave performansom Trans(myth) Me Baby One More Time nocoj predstavlja nebinarna* romska aktivistka in performerka Cat Jugravu iz Romunije.

Rave performans Cat Jugravu, ki se bo v Katedrali Kino Šiška začel ob 21. uri, je nastal v sodelovanju z lokalnimi trans in kvir osebnostmi in združuje slovensko/slovansko kvir mitologijo in folkloro.

Jugravu spodbuja povezanost in pripadnost z ravingom, ki lahko marginaliziranim skupinam ponudi zatočišče in utopični pobeg od prevladujočih norm. Potopitvena izkušnja je namenjena vsem, njen cilj pa je spodbujati zdravljenje, samospoznavanje in skupnost, je zapisano na spletni strani Galerije Škuc, ki razstavo in performans organizira skupaj s SCCA-Ljubljana, Zavodom TransAkcija in Kinom Šiška.

Pod kostumografijo rave performansa se podpisuje Hristijan Nashulovski. Za živo glasbo bosta poskrbela DJ Death Obsession iz Avstrije in Andrei Raicu iz Romunije.

Celoten izkupiček od prodaje vstopnic za rave perfmans bo namenjen Zavodu TransAkcija.

Pred rave perfomansom Trans(myth) Me Baby One More Time bo v Kameri Kina Šiška ob 19. uri še odprtje istoimenske razstave, ki je del procesualnega umetniškega dela, sestavljenega iz avdio-vizualne dokumentacije, ki ne stoji kot reprezentacijski objekti, temveč kot dokaz nastanka in obstoja začasne mikroskupnosti. Dokaz potovanja do sebe kot svetih kvit pošasti v pripravi na razstavo Trans(myth) v Galeriji Škuc ter rave/performans v Kinu Šiška Trans(myth) Me Baby One More Time spodbuja in krepi kolektivno poslušanje, zdravljenje in radikalno skrb.

Vstop na razstavo je prost.

Cat

Cat Jugravu
© Adi Bulboacă / www.cat-jugravu.com

Jugravu je nebinarna LGBTQIA+ aktivistka, ustvarjalka gledališča, piska poezije in drag performerka. Rojena je leta 1991. Študirala je gledališko igro na univerzi za gledališče in film v Bukarešti, kjer je tudi diplomirala. Kasneje je magistrirala_ na salzburškem Mozarteumu. Od leta 2018 je soustanoviteljica in umetniška vodja ansambla Queerdos v Berlinu. Njeno delo se osredotoča na gradnjo skupnosti, somatsko umetniško terapijo in metodologijo generativnega gledališča, je objavljeno na spletni strani Jungravu.

* V tekstu smo uporabili ženski spol zaradi omejitev slovenskega jezika, sicer gre za nebinarno osebo.

HtGPhzGEibc

09XXV5PqeQs

glNCOq9gIks

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.