Uredništvo

 |  Družba

Zakaj so priročniki za samopomoč, ki jih pišejo moški, najbolj prodajane knjige v Sloveniji?

KAJ STE BRALI V LETU 2024

© Tomaž Lavrič

Kot je februarja letos v članku razkrila Manca G. Renko, so izložbam slovenskih knjigarn zavladale naslovnice, na katerih so moški obrazi. Natančneje, obrazi slovenskih moških, ki nam skozi svojo zgodbo povedo, kako bi morali živeti, da bi bili srečni, zdravi, trezni, uspešni in pomirjeni. Posvetila se je petim najbolj izpostavljenim avtorjem: Mihi Šaleharju, Aljoši Bagoli, Davidu Zupančiču, Klemnu Selakoviču in Borutu Pahorju.

"A ni se končalo le pri izložbah, pač pa je nastal tako rekoč splošni konsenz, da so te knjige dobre in pomembne, reklame jim niso delale le tračarske revije, ampak tudi resni mediji, predvsem pa so se številne pri življenju in povpraševanju vzdrževale same, zaradi velikega spletnega dosega avtorjev. Vsem obravnavanim knjigam smo se posvetili najprej predvsem kot avtorskim delom, v katerih smo javne persone avtorjev upoštevali le toliko, kolikor so jih v svoje tekste vpisali sami," je v članku, ki je bil letos na Mladinini spletni strani med najbolj branimi, zapisala dr. Manca G. Renko.

ČLANEK Moški potrebuje pomoč LAHKIO V CELOTI PREBERETE NA TEJ SPLETNI POVEZAVI >>

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.