»Razmere v pravosodju samo odslikavajo razmere v družbi. Kazensko pravo ureja "bolne" družbene odnose, teh pa je v Sloveniji veliko preveč.«
Harij Furlan
vodja specializiranega državnega tožilstva za pregon gospodarskega kriminala in korupcije
Ko smo se nazadnje pogovarjali s Harijem Furlanom, bilo je pred petimi leti, je vodil Nacionalni preiskovalni urad. Danes vodi specializirano državno tožilstvo, pristojno za kazenski pregon gospodarskega kriminala in korupcije. Opozarja, da sta preiskovanje in pregon takšnih kaznivih dejanj oziroma storilcev, ki sodijo v različne elite, zdaj še bolj otežena. In da je tudi kazenski sistem, kot številni drugi podsistemi v družbi, postal ujetnik teh elit. Oziroma da je krivičen do malega človeka, ker tu prav tako vedno bolj velja pravilo, da je denar sveta vladar.
Pred petimi leti ste dejali, da je bistvenega pomena, da nekateri primeri, ki so deležni veliko pozornosti, doživijo epilog pred sodiščem. Se je to zgodilo oziroma ali so doživeli epilog, ki ste ga takrat imeli v mislih?
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.