24. 5. 2012 | Politika
Filmski Bin Laden kot grožnja nacionalni varnosti
Cia in Pentagon naj bi bila preveč domača s Hollywoodom
Republikanski predsednik odbora za domovinsko varnost v predstavniškem domu ameriškega kongresa Peter King iz New Yorka je v sredo Pentagon in obveščevalno agencijo Cia obtožil, da sta preveč domača s Hollywoodom, kar lahko negativno vpliva na nacionalno varnost.
Kinga najbolj moti produkcija filma, ki govori o lovu na nekdanjega sovražnika ZDA številka ena, vodjo teroristične mreže Al Kaida Osamo bin Ladna, kar predsednik ZDA Barack Obama izkorišča v času svoje kampanje za ponovno izvolitev. Film ustvarjata režiserka Kathryn Bigelow in scenarist Mark Boal, ki sta uspešno sodelovala tudi pri dobitniku oskarja za najboljši film leta 2009, filmu Bombna misija. Filmarja naj bi dobila tesno in morebiti nevarno sodelovanje administracije predsednika Obame.
King v dokaz navaja dokumente, ki jih je pridobila konservativna organizacija Judicial Watch in potrjujejo, da sta Bigelow in Boal govorila z načrtovalcem, vodjo operacije in poveljnikom posebne enote "seal team 6", ki je lani spomladi v Pakistanu ubila bin Ladna. Dober dostop naj bi imela tudi pri obveščevalcih in pri uslužbencih Bele hiše. Kinga skupaj z drugimi republikanci najbolj moti to, da je ukaz za uspešno operacijo izdal demokrat Obama, ki to sedaj s pridom izkorišča v predvolilne namene.
Obama sicer ne dela nič takšnega, česar ne bi storil republikanec, če bi bil na njegovem mestu. Razlika bi bila le v tem, da bi se potem pritoževali demokrati, kot so se od leta 2001 naprej na podobne prijeme administracije republikanca Georgea Busha mlajšega. Na obtožbe se je odzval tiskovni predstavnik Pentagona George Little, ki je dejal, da Pentagon pogosto sodeluje s Hollywoodom, vendar pa pri tem nikoli ne izdajajo informacij, ki so pomembne za nacionalno varnost. (STA, mm)
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.