Čoln tone

Grška kriza in predvsem zadnji dramatični zaplet sta pokazala na dva temeljna problema EU, deficitarnost njene politične legitimnosti in slabo zamišljen in uresničen ekonomski sistem

Politični poker grške vlade glede referenduma o evropski pomoči tik pred novembrskim srečanjem G20 v Cannesu za evropsko političnoekonomsko krizo ni tako slaba novica. Ponuja tri pomembna sporočila. Prvo, da sedanji model pomoči evropskim državam ni vzdržen in da mora EU institucionalizirati možnost držav, da opustijo evro in morda zapustijo tudi EU. Drugič, da je za reševanje ekonomskih in finančnih kriz pomembno, kako uporabljamo delujoča ekonomska orodja in ekonomskih politik ne vežemo na nove tvegane instrumente. In tretjič, da se EU nikoli ne sme bati in še manj panično odzivati na demokratične politične izbire od spodaj navzgor. Grška kriza in predvsem zadnji dramatični zaplet sta pokazala na dva temeljna problema EU, deficitarnost njene politične legitimnosti in slabo zamišljen in uresničen ekonomski sistem.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Pošljite SMS s vsebino MLADINA2 na številko 7890 in prejeto kodo prepišite v okvirček ter pritisnite na gumb pošlji

Nakup prek telefona je mogoč pri operaterjih Telekomu Slovenije in A1.

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,2 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 15,8 EUR dalje:

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.