23. 4. 2012 | Ekonomija
Kazahstanski turizem se lahko zahvali Boratu
Po filmu Borat v Kazahstanu desetkrat več turistov
Britanski komik Sacha Baron Cohen je kmalu po premieri Borata razložil, da se v filmu v bistvu ne norčuje iz Kazahstana, ampak iz ljudi, ki lahko sploh pomislijo, da takšen značaj in država, ki ju opisuje, sploh obstajata.
© Arhiv Mladine
"Dokumentarec" britanskega komika Sache Barona Cohena o krepko posebnem televizijskem poročevalcu iz Kazahstana je v to srednjeazijsko državo privabil številne turiste. Satirični film Borat je po premieri leta 2006 razjezil vodstvo države, ki je film v Kazahstanu celo prepovedalo.
"Po premieri filma Borat je Kazahstan izdal desetkrat več vizumov kot pred njo. Zato se zahvaljujem Boratu, da v Kazahstan privablja turiste," je po poročanju nemške tiskovne agencije dpa dejal kazahstanski zunanji minister Jeršan Kasičanov. Avtoritarno vodstvo je Borata sprva prepovedalo, saj v njem komik Cohen igra čudaškega kazahstanskega novinarja Borata, ki odrine na potovanje po ZDA. Film pri tem Kazahstan prikazuje kot popolnoma nazadnjaško in nerazvito državo, v kateri diskriminirajo manjšine in kjer sta prostitucija in kriminal nekaj vsakdanjega.
Britanski komik Sacha Baron Cohen je kmalu po premieri Borata razložil, da se v filmu v bistvu ne norčuje iz Kazahstana, ampak iz ljudi, ki lahko sploh pomislijo, da takšen značaj in država, ki ju opisuje, sploh obstajata. (STA, mm)
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.