26. 4. 2017 | Mladina 17 | Družba
Za otroke gre
Kako skupina študentov medicine rešuje ugled cepljenja
Tjaša Vranetič in Žiga Pokorn iz Projekta Imuno širita znanje o cepljenju med dijaki Gimnazije Bežigrad.
© Uroš Abram
V Italiji so prejšnji teden razglasili epidemijo ošpic. Od začetka leta so našteli že več kot 1600 primerov. Marca lani jih je bilo 75, marca letos 727. Precepljenost se je zaradi strahov, povezanih s cepivi, in dejstva, da ta strah spodbujajo tudi nekateri politiki, zmanjšala na 85 odstotkov, precej pod 95-odstotno mejo, ki zagotavlja kolektivno imunost.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,2 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.
Pisma bralcev
Tomaž Zwitter, Ljubljana
Za otroke gre
Članek Staša Zgonika predstavi izjemna prizadevanja in težave študentov medicine, ki se trudijo ljudem pojasniti, zakaj so nekatera cepljenja nujna, denimo cepljenje majhnih otrok proti ošpicam. Omeni tudi sramotno delovanje Andrewa Wakefielda, ki je z lažjo sprožil dvom v smiselnost takih cepljenj. Z nekaj lahko najdljivimi informacijami se zavemo, da tu ne gre le za zavajanje... Več
Nina Berovič, Ljubljana
Za otroke gre
Vedno znova me preseneti, s kakšno gorečo vztrajnostjo novinar Staš Zgonik piše članke na temo cepljenja. Več
Tone Rački, Ljubljana
Za otroke gre
Na to temo se sicer ne bi oglašal, ker je že dodobra prežvečena, če ne bi avtorica Nina Berovič vse tiste, ki zagovarjajo obvezno cepljenje proti nalezljivim boleznim razglasila za verske fanatike. Res sprevrženo, saj ravno ti, ki se cepljenju upirajo, nimajo na svoji strani ne stroke, ne znanosti, ampak se sklicujejo le na govorice in že stokrat ovrženo raziskavo. Več