Mateja Hrastar

 |  Mladina 45  |  Kultura  |  Knjiga

Gabriela Babnik: Koža iz bombaža

Mladinska knjiga, zbirka Prvenci, Ljubljana, 2007, 19,95 €

On iz Burkine Faso, ona iz Ljubljane, on temen, ona riževa ženska. Se srečata, se zapleteta v razmerje, on pride v Slovenijo in mu je hladno.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,5 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje:

Mateja Hrastar

 |  Mladina 45  |  Kultura  |  Knjiga

On iz Burkine Faso, ona iz Ljubljane, on temen, ona riževa ženska. Se srečata, se zapleteta v razmerje, on pride v Slovenijo in mu je hladno.

Vso zgodbo pripoveduje on, tujec v mestu. Razmerje, ki je zapleteno, ker je razmerje na daljavo, ker so prihajanja in odhajanja. Razmerje, ki je zapleteno, ker seže med kulture, med rase. A vseeno zgodba, ki ne razbija stereotipov, temveč jih le potrjuje. Koža iz bombaža je najboljši slovenski prispevek k afriški književnosti.

+ + + +