Hudič v meni
Incarnate, 2016, Brad Peyton
proti
Izvor.
Zakup člankov
Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?
proti
Izvor.
Obstajajo ljudje, ki jih lahko odreši in očisti le Bog – spomnite se le Izganjalca hudiča in vseh izpeljank tega religioznega šokerja. Obstajajo pa tudi ljudje, ki jim Bog ne more pomagati – tedaj vskoči dr. Seth Ember (Aaron Eckhart), ki sicer noče, da mu rečejo eksorcist, a je prav to, le da je sekularen. No, incarnate. Ember – zapuščen, zblojen, zapit, hard-boiled, od prometne nesreče, ki mu je vzela ženo in sina, priklenjen na invalidski voziček (le kdo ne bi izgubil vere?) – lahko namreč penetrira v nezavedno človeka ( ja, kot Dennis Quaid v filmu Dreamscape, kot Leo v Izvoru, kot J.Lo v Celici), ustavi čas in likvidira parazita, tokrat demona (“Maggie”, sekularni Pazuzu), ki je obsedel nekega dečka, še prej pa njegovega sina.
Kar pomeni, da je Ember prekleto motiviran (tokrat je osebno!), zato ni jasno, zakaj ga mora Vatikan – v obliki seks emisarke (Catalina Sandino Moreno) – prepričevati, naj prevzame primer, ki bi ga itak prevzel. A v tem šokerju je vse odveč in nepotrebno – tu je le zato, da si v tej telenovelistični bitki med Dobrim in Zlim ne bi zastavili vprašanja: kako je lahko demon, ki te obsede, hujši od človeka, ki ti pride v glavo? Ali pa od križa, ki ti pride v glavo, če smo že ravno pri tem. Toda ko Ember ugotovi, da lahko Zlo likvidira le s samomorilskim atentatom, zadiši po džihadističnem mučeniku.
Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.