Marcel Štefančič jr.

 |  Mladina 1  |  Kultura  |  Film

John Wick

John Wick, 2014
Chad Stahelski & David Leitch

zadržan +

Temni vitez.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,5 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje:

Marcel Štefančič jr.

 |  Mladina 1  |  Kultura  |  Film

zadržan +

Temni vitez.

John Wick (Keanu Reeves) žaluje – pravkar je pokopal ženo. Kmalu je še huje. Ruski gangsterji mu ukradejo mustanga (avto), ki ga je imel najraje. Takoj za ženo. Obenem mu ubijejo še psa. Ja, imel ga je najraje. Takoj za ženo in mustangom. En passant obdelajo tudi njega. Sebe pa ljubi tako, kot bi ga lahko ljubili le žena, mustang in pes skupaj. In da bi bila mera polna, mu gangsterji potem še težijo po telefonu.

Toda naleteli so na pravega – John Wick je namreč hitman, poklicni morilec. In ko Rus št. 1 (Michael Nyqvist) nadenj pošlje horde krvoločnih profijev, je to priložnost, da se prelevi še v množičnega morilca. Magari v disku – ubijanje je lightshow in ples v formacijah. Good guy je ta, ki pobije več ljudi, za katerimi nima kdo žalovati. John Wick – Punisher! Rambo! Colombiana! Ong Bak! Matrica! Oldboy! Racija! – je akcijski ringelšil s srcem računalniških igric.

(le Cineplexx)

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.