Marcel Štefančič jr.

 |  Mladina 43  |  Kultura  |  Film

Katastrofa na Horizontu

Deepwater Horizon, 2016, Peter Berg

Teror.

 

Zakup člankov

Celoten članek je na voljo le naročnikom. Če želite zakupiti članek, je cena 4,5 EUR. S tem nakupom si zagotovite tudi enotedenski dostop do vseh ostalih zaklenjenih vsebin. Kako do tedenskega zakupa?

Članke lahko zakupite tudi s plačilnimi karticami ali prek storitve PayPal ali Google Pay

Tedenski zakup ogleda člankov
Za ta nakup se je potrebno .

4,5 €

Za daljše časovne zakupe se splača postati naročnik Mladine.

Mesečna naročnina, ki jo je mogoče kadarkoli prekiniti, znaša že od 16,20 EUR dalje:

Marcel Štefančič jr.

 |  Mladina 43  |  Kultura  |  Film

Teror.

Katastrofa na Horizontu, posneta po resnični zgodbi, je robusten film katastrofe, v katerem kratko potegne delavski razred, ki pa ne odleti v nebesa, temveč v pekel, kajti plavajoča naftna ploščad Horizont v Mehiškem zalivu ga leta 2010 – po strašni eksploziji – posrka v apokaliptični vrtinec ognja, jekla, razbitin in vode. Ne, to ni 2012 ali San Andreas, ampak bolj Peklenska stolpnica ali Titanik, tako da ne umre na milijone ljudi (ali pa kar večina človeštva), toda s tistimi, ki umrejo (11), smo dobro seznanjeni, še bolj pa z onimi (Mark Wahlberg, Kurt Russell), ki skušajo preprečiti, da jih ne bi umrlo še več. Film pokaže tako napete, stresne razmere, v katerih poteka delo na naftni ploščadi, kot arogantne menedžerje naftne korporacije British Petroleum (John Malkovich), ki dajejo profitu prednost pred varnostjo (in nafti pred krvjo), kar je pogubno. Za delavce in okolje, ki se po šestih letih še vedno duši.

Delo res postaja boj za preživetje, o čemer bi lahko kakšno rekel tudi Sully.

Pisma bralcev pošljite na naslov pisma@mladina.si. Minimalni pogoj za objavo je podpis z imenom in priimkom ter naslov. Slednji ne bo javno objavljen.